Informaatioverkostojen kilta

Athene

Ehdokkaat

Näistä linkeistä pääset takaisin vaalit- ja virat-sivuille.

Hallitus

Puheenjohtaja: Katri Saarinen, Ville Vuorenmaa
Opintovastaava: Katariina Korolainen
Rahastonhoitaja: Sini Hölsä
Sihteeri: Nestori Lautanala
Viestintäpäällikkö: Paavo Kekkonen
Phuksikapteeni: Markus Ihamuotila, Atte Makkonen
KV-kapteeni: Emma Kankkunen
Isäntä ja Emäntä: Samuel Moawad ja Inkeri Rouvinen
Ulkoneuvos: Tiina Pajukari, Elena Rima
Yrityssuhdevastaava: Antti Kari-Koskinen

Toimihenkilöt

20v-projektitirehtöörit (2 kpl):
Seminaaritirehtöörit (2 kpl): Meri Terho
TASSUfest-tirehtöörit (2 kpl):
Vuosijuhlatirehtöörit (2 kpl): Katri Mäki-Kullas, Miska Kulmala
Seminaaritoimikunta (4-6 kpl, 20v-tirehtöörit valitsevat):
TASSUfest-toimikunta (4-6 kpl, 20v-tirehtöörit valitsevat):
Vuosijuhlatoimikunta (4-6 kpl, 20v-tirehtöörit valitsevat): Joonas Nurmi, Viet Tran
Rekrymestari:
Excumestari:
Marathoonari (1-2 kpl): Vili Kurppa & Niilo Lehtikuja
TEK-kiltayhdyshenkilö:
Lukkarimestari:
Lukkarit (5 kpl): Timo Luukkola, Vili Kurppa, Katri Mäki-Kullas, Hanna Hämäläinen
PikkuIE (6 kpl, IE:t valitsevat): Jutta Tavaila, Helena Rautiainen, Kaarlo Liukkonen, Marianna Malkamäki, Elina Ståhlberg, Ville Mansikkaniemi, Valtteri Ingervo
ISOvastaava:
Hercules & Xena (2 kpl): Mea Pousar & Oliver Mulari
Somettaja:
Valokuvaaja (3 kpl):
CTO:
Tietskarijengi (4 kpl): Joel Lappalainen, Kasper Nurminen
Historioitsija: Antti Nupponen
20v-historiikkitoimikunta (4-5 kpl): Ilona Rahnasto, Alexia Leimu
Kukan päätoimittajat (2 kpl):
Kukan taittajat (2 kpl): Katariina Korolainen, Anna Müller
Kukan toimittajat (4-6 kpl): Alexia Leimu, Oliver Mulari
PizzaOrava (1-2 kpl):
ABInaattori (1-2 kpl):
ABIna (4 kpl): Matias Kari, Eemil Rantala
Hyvinvointiguru (1-2 kpl): Ilona Rahnasto & Riikka Eskola, Ella Huttunen & Sanni Lares
Kulttuurineuvos (1-2 kpl): Ella Palo & Aura Kiiskinen
Alumnisuhdevastaava (1-2 kpl):
Namutäti/-setä: Miska Kulmala
OTMK (4 kpl):
ESTIEM – Responsible:
Häirintäyhdyshenkilöt 1 ja 2: Riikka Eskola, Miska Kulmala
HallOpEd-halukkaat: Ilona Rahnasto, Joel Lappalainen, Noora Tanska, Katariina Korolainen
Toiminnantarkastajat ja varamiehet (2+2 kpl):
Oltermanni: Tapio ”Tassu” Takala